ביטוח משכנתא

משכנתא הינה הלוואה הניתנת ללווה לצורך רכישת נכס נדל”ני ,בתמורה להלוואה רושם המלווה את הנכס כביטחון למקרה של אי יכולת פירעון ההלוואה . כביטחון נוסף דורש המלווה (בדרך כלל הבנק) לבטח את חייו של הלווה ,למקרה של מוות מוקדם טרם הוחזרה ההלוואה בשלמותה,וכך במקרה מוות מוקדם תשולם ההלוואה במלואה והשעבוד על הנכס לטובת הבנק -יוסר.בנוסף דואג הבנק המלווה ,כי הנכס יתוחזק כיאות על ידי הלווה ויהיה מבוטח ב”ביטוח דירה” כנגד הסיכונים של אש ,רעידת אדמה, נזקי צנרת .בדרך זאת הבטוחה של הבנק (הנכס) ישמור על ערכו במקרה של נזק למבנה.

תהליך קבלת משכנתא מתחיל בדרך כלל בהחלטה לקנות דירה .
בשלב השני בודקים באיזה מקום ומחיר ניתן להשיג דירה כלבבכם .
השלב השלישי שהוא הערכת כוח הקנייה שמתחלק ל שתי חלקים :החלק הראשון הוא כמה כסף נזיל יש לנו  או  כל דבר שיכול להפוך לכסף כמו רכב, זהב, וכדומה .
החלק השני הוא כמה כסף נותר נלווה, מקור ההלוואה (בדרך כלל בנק) והאם סכום ההלוואה  יאושר לנו .
השלבים לקבלת משכנתא הינם פשוטים וממוסדים בין אם נרכוש את דירתנו הראשונה נחליפה.

אחד הכלים של הבנק לוודא כי הנכס המשועבד ישמור על ערכו הוא ביטוח המשכנתא. דהיינו, אם הבית ינזק משמעותית והלווה לא יפרע את חובו עבור המשכנתא לבנק, תשלם חברת הביטוח לבנק את חוב המשכנתא בגבולות הסכום שבוטח ואת היתרה ללווה .
ישנם סוכני ביטוח שמתמחים בתחום כדי להשיג ללקוחותיהם תנאים טובים יותר ולפעמים ההפרשים במחיר יכולים להיות מאוד משמעותיים .

כמו כן, חשוב  לברר את סוגי הכיסויים שמכסה הביטוח מפני  שבתוספת קטנה ולא משמעותית נוכל לקבל עוד כיסוי מאוד משמעותי עבורנו .

Leave a Reply