ביטוח חיים

בחיי היום יום שלנו דברים לא צפויים עלולים לקרות, לכן אנו צריכים לבטח את חיינו ואת חיי משפחתנו.

ביטוח חיים נועד להגן על המשפחה במקרה של מוות מוקדם של אחד מבני המשפחה .במקרה מוות, המשפחה תקבל פיצוי ,אשר יבטיח את עתידה,וייתן לה שקט כלכלי להתמודד עם האובדן של אדם יקר,אשר גם כך כבד מנשוא. היות ומוות הינו דבר בלתי נתפס במוחו של האדם השפוי ,איננו יכולים להתכונן אליו , ואינו מגיע לפי הזמנה של זמן או מקום,חשיבות רכישת ביטוח חיים בסכום נכון חשובה שבעתיים .אנו חייבים לקחת בחשבון כי במהלך החיים אנו לוקחים סיכונים כלכליים כמו הלוואות למטרות אישיות או עסקיות ,ואל לנו להפיל אותם על ילדינו והיקרים לנו.

קיימים מספר ביטוחי חיים:

ביטוח חיים וחיסכון- ביטוח המשלב בתוכו תכנית חיסכון לפנסיה וגם ביטוח “ריסק” למקרים של תאונות קשות, אובדן כושר עבודה ונכות.

ביטוח ריסק- ביטוח מקרי מוות מתאונות, מקרי נכות, נזקי גוף או  אובדן כושר עבודה. בביטוח זה קיימת פוליסה המגנה על המשפחה בצד הכלכלי, במקרה של מוות.

ביטוח אובדן כושר עבודה- ביטוח המעניק למבוטח שאיבד את כושר עבודתו, תשלום חודשי  על פי הסכום שנרכש.

תחום ביטוח החיים הוא תחום מבלבל במיוחד, וקיימת נטייה לבלבל בין ביטוח חיים, לביטוח פנסיוני, ביטוח מנהלים וביטוח המשלב אלמנט חיסכון. חשוב לדעת כי ביטוח חיים עשוי להציל את המשפחה במקרה של אסון , ומכוון להבטיח למשפחה מקור הכנסה לאחר אובדן אחד המפרנסים בבית, או לפחות סכום כסף שיאפשר לה להתמודד בתקופת ההסתגלות הקשה. ביטוח חיים, להבדיל מביטוח פנסיוני, מעניק לשארים סכום כסף חד-פעמי שעליו הוסכם מראש בפוליסת ביטוח החיים.

כמו כן, חשוב לדעת כי בעת ההצטרפות לביטוח החיים נדרש המבוטח לגלות גילוי מלא של פרטים רלוונטיים לפי דרישת חברת הביטוח, לרוב פרטים על מצבו הבריאותי של המבוטח, עיסוקו וכדומה.. לחברת ביטוח החיים עומדת הזכות לסרב לבטח כל אדם שהוא או לשלול ביטוח חיים לאחר פטירת המבוטח, בגין אי מסירת פרטים נכונים ומלאים.