השכרת רכב בחו”ל

השכרת רכב בחו”ל אינה צריכה להיות משהו מסובך, בייחוד אם החופשה עברה כהלכה ולא נתקלתם בקשיים כלשהם. אולם, התמודדות עם תאונת דרכים במדינה זרה, יכולה להיות מכשול מאתגר מכיוון שהמשטרה והאדם בו התנגשת אינם דוברים בשפתך…
לפני שמוציאים רכב מחברת השכרת רכב בחו”ל, עליכם לבדוק מה קורה במקרה חירום. ברוב המקרים, ברכבים השכורים קיימת מדבקה עם מספר טלפון לשעת חירום- המוקדשים למקרה של תאונות דרכים.
במדינות אירופה, התקן דורש שבכל מקרה של בעיה ברכב או תאונה, על הנהג ללבוש אפוד חירום, שארוז במכונית.
כאשר אתה מתמודד עם תאונה, חשוב לדווח למשטרה המקומית אם יהיה צורך בתביעת ביטוח.
וליצור קשר עם המבטח שלך וברר את התהליך בהגשת תביעה.

לפני היציאה לטיול בחו”ל שבו תשתמש בשירותי השכרת רכב בחו”ל מומלץ

לבחון את פוליסות הביטוח שכבר יש לך, כולל ביטוח רכוש, ביטוח נסיעות, ביטוח רכב אישי, וכל ביטוחי רכב המוצעים על ידי כרטיס האשראי שלך.
הקפידו ללמוד על כללי התחבורה המקומית מלהסתכל באתר האינטרנט של רשות התחבורה של המדינה אותה אתם מתוכננים לבקר. שאל את חברת השכרת רכב בחו”ל שלך על כל הכללים יוצאי  הדופן שאתה צריך לדעת. לדוגמה, בניו זילנד חשוב לדעת כי הפונים שמאלה צריכים לתת זכות קדימה לנהגים המגיעים מימין.
אין לנהוג בשעת לילה מאוחרת בכבישים חשוכים או כאשר אתה עייף. אם הנכם משתמשים במכשיר ניווט אינטרנטי, תוכלו להגביל את נסיעתכם לכבישים מוארים ומרכזיים, ללא דרכים עקלקלות.
מצאו חברת השכרת רכב בחו”ל שניתן יהיה לאסוף את הרכב משדה התעופה. זה מאד מקל, בייחוד אחרי טיסה ארוכה. הדבר נכון גם לגבי החזרת הרכב בשדה, כמובן. המלצתנו לשכור רכב מאחת החברות הגדולות בעלות כמה סניפים, ולא להסתבך עם חברת השכרת רכב קטנה, שמצב הרכבים בה איננו ידוע ואין עליו בקרה כפי שקורה בחברות הגדולות. הבטיחות בנסיעה משתלמת גם אם העלות מעט יותר יקרה.
בדקו שקיבלתם מיכל מלא של דלק וגם החזירו כך את הרכב, אחרת תיקנסו במחיר דלק מופרז.
לא לשכוח: רישיון נהיגה בינלאומי